Salı , Ağustos 4 2020

SAĞLIK PERSONELLERİNE ÇOCUK İŞÇİLİĞİ VE ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Mersin İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları Çocuk Komitesi Koordinatörü Mustafa SARI tarafından Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğü Personellerine “Çocuk hakları ve Çocuk İşçiliği “ konusunda eğitim verildi.
İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI “Çocuk işçiliğinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde çözümü için çaba gösterildiğini belirterek ,Çocuk işçiliği ile mücadelenin amacına ulaşması için, mutlaka toplumun tüm kesimlerinin sorunu tanıyıp çözümü konusunda iş birliği göstermesi gerektiğini söyledi.
Sarı Mersin de 2006 yılından bu yana Çocuk İşçiliği ile Mücadeleye yönelik sosyal projeler hayata geçmiştir. Bu projeler sayesinde Mersinde diğer illere göre Sokakta çalışan Çocuklar ve Çocuk İşçiliği alanında büyük mesafe alınmıştır. Çocuğun ve insan hayatının olduğu her alanda Çocuk Hakları ve İnsan Hakları başlar. Bu nedenle öncelikle Toplumla iç içe olan kurumların personellerine Çocuk işçiliği ve çocuk hakları konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Aslında her insanın belleğinde olan bu sorunun sahiplenilerek “herkesin elbette yapacağı bir şey vardır “ düşüncesiyle bu eğitimlerle sorunun tüm kesimlerle sahiplenilmesini 
Amaçlamaktayız. Tarımda sanayide olumsuz koşullarda sokakta çalışan çocuklarla ilgili olarak 
Öncelikle alan çalışmasına hız vereceğiz. amacımız geleceğimizin teminatı çocukların dah 
yaşanabilir ortamlarda çocukluklarını yaşamasını sağlamaktır. şeklinde konuştu SARI daha 
sonra personellerin katılımları ve Tarsus İlçe sağlık Müdürlüğü adına desteklerinden dolayı 
İlçe sağlık Müdürü Dr Orhan Acer e teşekkür etti

Hakkında: admin

BU HABERDE DİKKATİNİZE ÇEKEBİLİR

MUTLU BAYRAMLAR