Cuma , Şubat 22 2019
Başlangıç / Haberler / Genel Haberler / ÇOCUKLARA ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

ÇOCUKLARA ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

Mersin İl Çocuk Hakları Koordinatörlüğü tarafından merkez Mezitli ilçesinde bir çocuk kulübünde çocuklara, çocuk hakları ve koruma sistemleri konusunda eğitim verildi.

Mezitli’de faaliyet gösteren bir çocuk kulübünde gerçekleştirilen eğitime, 10-15 yaş arasındaki 55 çocuk katıldı. Çocuk koruma sistemleri ve haklarının anlatıldığı eğitimde, çocukların tehlike anında ulaşabilecekleri başvuru merkezleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuk haklarının temel ilkelerinden olan koruma, gelişim, katılım ve yaşama hakları konularında çocuklarımızı bilgilendirdik. Özellikle çocuklarımız yüksek yararlarının gözetilmesini istiyor. Bizler de çocuklarımızın temel haklarının her aşamada uygulanmasını istiyoruz. Çocukların çocukluklarını yaşayabileceği oyun alanlarının sayısının artırılmasının bekliyoruz” dedi.

Sarı, çocuk haklarının tanıtım faaliyetlerinin öncelikle çocuk kulüplerinden başlayarak yaygınlaştırılması gerektiğini de söyledi.

https://www.haberler.com/cocuklara-cocuk-haklari-egitimi-verildi-11643181-haberi/

BU HABERDE DİKKATİNİZE ÇEKEBİLİR

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

  Çocuk İşçiliği ile mücadele kapsamında Mersin İlinde yapılması planlanan konular diğer Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile …