Perşembe , Temmuz 9 2020

ÇOCUK HAKLARI HATIRA ORMANINA ÇOCUK KOMİTESİ ÇOCUKLARI FİDAN DİKTİ.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren çocuk hakları çocuk komitesince Toroslar anıt tepe çocuk hakları hatıra ormanına 50 Çocuk tarafından 200 adet fidan dikildi.
Çocuk hakları çocuk komitesi çocukları temiz çevre yeşil doğa sloganı ile 5 dönümlük alanda başlatılan fidan dikme etkinlikleri yıl boyunca çeşitli ilçelerde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa sarı “ amacımız çocuklarımızın yürüttüğü hobi bahçeleri projesi kapsamında çocuklarımızın, ağaçla, toprakla, fidanla, buluşmasını hedeflemekteyiz .Hobi bahçeleri projemiz sadece ormanlık alanlarda değil, şehrin kamuya açık yerlerde çevreyi fidanlaştırarak , çiçeklendirerek projemiz devam ettirmeyi hedefliyoruz dedi. Sarı “amacımız çocuklarımızı bu ve benzer projelerde aktif çalıştırarak kendilerini ve yeteneklerini göstermelerini hedefliyoruz. Böylece çevre ve doğa sevgisiyle büyümüş çocuklarımızla , gelecek nesillerimize güzel bir dünya bırakmak istiyoruz. Çocuklarımıza kentleşmiş şehirlerde toprakla fidanla ve çiçekle buluşmalarına imkan sağlıyoruz. şeklinde konuştu

Hakkında: admin

BU HABERDE DİKKATİNİZE ÇEKEBİLİR